Moje haftowane obrazy.

Haftowane obrazy to coś co lubię, to jedno z moich hobby.W sumie bardzo lubię wszelkie robótki ręczne. Próbowałam już chyba wszystkiego ale ciągle śledzę nowe techniki oraz wzory. Mogą być druty i szydełko ale przede wszystkim chyba haftowanie, szyje także na maszynie. Finał jest taki, że wszystko w domu zrobiłam sama i jestem z tego dumna. Mój mąż jest z kolei przysłowiową "złotą rączką" i oboje lubimy cokolwiek zrobić niż kupić (o ile się da oczywiście ale jak to się mówi "dla chcącego nic trudnego").

haftowane obrazy

Nie będę pokazywać Wam zrobionych przeze mnie swetrów, szalików, obrusów i serwet itd (może innym razem). Ten wpis poświęcę moim haftowanym obrazom. 

haftowane obrazy

Moje obrazy wykonuję techniką "haft krzyżykowy" na specjalnym materiale, który nazywa się "kanwa". Zrobiłam ich kilkanaście jak dotąd i zdobią mój dom. Najwięcej z nich wisi w salonie, tam jest na nie dużo miejsca i komponują się ładnie z kominkiem i drewnianym stropem.

haftowane obrazy

Mój mąż "złota rączka" robi ramy moim haftowanym obrazom (najczęściej z drewna cyprysowego). Oprócz robienia ram, mąż pomaga mi w wyborze wzorów oraz doborze kolorów. Mogę spokojnie posłać go po nici do haftowania i przywiezie mi właśnie to, co było mi potrzebne.

haftowane obrazy

Wyhaftowałam obrazy o różnej tematyce i w różnych rozmiarach. Nad największym w mojej kolekcji pracowałam ponad rok (oczywiście głównie wieczorami). Oto on, jestem z niego bardzo dumna:

haftowane obrazy

Wisi na centralnym miejscu w salonie i często na niego patrzę.

haftowane obrazy

Haftowanie obrazów bardzo mnie uspokaja ale głównie jest to tworzenie czegoś, co cieszy oczy i daje satysfakcję.

haftowane obrazy 

Wiem, że wiele kobiet zajmuje się takim haftem ale to nic, te prace są moje i wykonanie ich dało mi dużo satysfakcji.

haftowane obrazy