Uzależnienie od Steem'a.

Mam na imię Ewa i jestem uzależniona od Steem'a :)

Jak to się zaczęło? Chyba jak każda większa przygoda w życiu, przyszłam tutaj sama nie wiem w jakim celu i wpadłam jak śliwka w kompot. Wpadłam po same uszy...

image.png

Niedługo miną już 3 lata odkąd spędzam swój wolny czas tutaj, razem z Wami. Wprawdzie nie publikuję codziennie jednak codziennie po kilka razy wchodzę na Steem a wieczorami wręcz przesiaduję i czytam, co tyko do czytania znajdę.

Parę lat temu, kiedy zakładałam swój blog osobisty i nie miałam jeszcze pojęcia o Steem, planowałam pisać głównie o Korfu.
Odkąd jestem tutaj, piszę o Korfu ale nie tylko, wpadłam w wir Steem'a i wokół mnie pojawiło się niespodziewanie mnóstwo propozycji do napisania posta.

Próbowałam chyba wszystkich możliwości oprócz vloga ;) Wzięłam udział w wielu konkursach organizowanych na różnych tagach a i sama niejeden zorganizowałam. Kto by pomyślał?
Moja chęć tworzenia i współtworzenia polskiej społeczności na tej platformie, cały czas się podkręca a wszelkie organizowane tutaj inicjatywy i system działają mobilizująco.

image.png

Niedawno podjęłam trudną decyzję, otóż zamknęłam mojego bloga w sieci i postawiłam na Steemit. Tutaj mam lepszy kontakt z ludźmi, nie tylko z tymi, którzy czytają moje posty ale ogólnie z całą polską społecznością. Na blogu w sieci jest zupełnie inaczej no i trzeba go opłacać.

Źródło: 300 followersów - dziękuję!

Jak słusznie napisał w swoim artykule @baro89, Steem to świetne miejsce do pracy nad sobą, na doskonalenie warsztatu i przełamanie różnych barier. To miejsce nie tylko do publikowania ale też do wzajemnej komunikacji, do kontaktu na chacie i współistnienia w internetowej społeczności.
Nigdy nie przypuszczałam że będzie mi dane takie doświadczenie, które zamieni się w niemal pasję.
Tak... nie wyobrażam sobie żeby ta przygoda miała się jakoś nagle skończyć...

No i właśnie tutaj mam tego bloga, którego nikt nie usunie, nawet ja sama / gdyby miało mi odbić, czy coś ;)

W cieniu
Jeśli o mnie chodzi to nie pisałam na żadnym portalu ale sama opłacałam swojego bloga. Można by powiedzieć że byłam niezależna, jednak siły przebicia w sieci nie da się niestety opłacić, a nie chciałam zarabiać na reklamach czy sponsorach.
W pewnym momencie doszłam do wniosku że jest to walka z wiatrakami i że jestem samotna w sieci. Wszyscy doskonale wiemy że w powodzeniu bloga nie chodzi tak do końca i w 100% o jakość treści, ale o siłę przebicia.

Źródło: Blockchain, kryptowaluty, mój blog i ja

Steem polecam wszystkim dokoła, niestety jak dotąd z marnym skutkiem, ale się nie poddaję.
Jest to miejsce nie tylko dla osób, które tworzą na zawołanie ale też dla tych nieśmiałych i niepewnych swoich możliwości. Dla tych co się nudzą i tych pełnych energii.
To jest miejsce dla każdego!
Niebawem napiszę osobny post (kolejny) o projekcie "Steem dla opornych" bo to jest szersze zagadnienie.

A ja?
Ja również się zmieniam i angażuję się coraz bardziej. Czuję się członkiem naszej społeczności i staram się robić cokolwiek żeby pchać ten wózek do przodu, razem z Wami. Dbam jak mogę o ten kawałek podłogi i moje horyzonty się poszerzyły.
Nauczyłam się wielu nowych rzeczy, poznałam wspaniałych ludzi i miło spędzam tutaj czas.

Co osiągnęłam?
Czuję że się rozwijam, codziennie czerpię nową wiedzę z Waszych wpisów.

Czuję się potrzebna więc kuratorstwo, angażowanie się w rozwój naszej społeczności i platformy (jakiekolwiek) dobrze wpływa na moje samopoczucie.

Czuję się spełniona bo mogę pisać o czym chcę. Zaczęłam od greckich opowieści a obecnie na moim blogu są wszelakie treści dzięki Wam, konkursom i inicjatywom - np. #tematygodnia.
Mogę pisać i czytać, ćwiczyć moją polszczyznę żeby nie zapomnieć broń Boże. Różnie mi to wychodzi ale lubię to moje pisanie :)

Źródło: Jak to ze mną i z naszym #polish było

Dziękuję Wam że jesteście na Steem #polish! Bez Was nie miałabym tutaj nic do roboty...
(nie zapomnijcie znajomych zaprosić!)

Na koniec wrzucam linka do mojej wizji polskiej społeczności sprzed 2 lat. To jest wizja "z przymróżeniem oka" ale pomysł jak najbardziej do zrealizowania ;)
Przyszłość Steem (pozytywnie) - Tematy Tygodnia #16

image.png

Wpis powstał w odpowiedzi na konkurs ogłoszony przez @jozef230.