Przyszłość Steem (pozytywnie) - Tematy Tygodnia #16

Lato 2025 roku, specjalne wydanie Wiadomości w Telewizji Polskiej

... Od kilku lat w mediach na całym świecie drążony jest temat niezależnego państwa założonego przez polską społeczność. Udało nam się ustalić, że ta grupa Polaków wywodzi się z platformy internetowej Steemit powstałej kilkanaście lat temu w technologii blockchain .

Wygląda na to, że ci ludzie nie znali się w rzeczywistości, być może poza kilkoma osobami, kontaktowali się tylko w sieci, jest więc rzeczą niebywałą, że udało im się stworzyć realne państwo i żyć w nim bezkonfliktowo.

bitcoin-3014614_1280.jpg
źródło: pixabay.com

Przed reportażem na żywo z naszym TVBOTEM przypomnę Państwu jakie informacje jeszcze udało się ustalić. Grupa Polaków o których mówimy zajmowała się pisaniem lepszych lub gorszych artykułów, publikowali je na międzynarodowej platformie Steemit i dostawali za to wynagrodzenie w kryptowalucie Steem. Pisali jednak po polsku, w tym celu stworzyli polski tag #polish, który przeżywał wzloty i upadki, wiele osób uważało że polska grupa nie przetrwa i zostanie wchłonięta w internetową otchłań.

Fakty są jednak inne, autorzy z #polish założyli swoje państwo najpierw w sieci a potem w rzeczywistości i było ich na to stać. Państwo to powstało w jednej z opuszczonych wiosek na greckiej wyspie Korfu. Mamy tam naszego dziennikarskiego TVBOTA, który od kilkunastu dni stara się zebrać informacje a może udało mu się nawet zapoznać z tą społecznością i zobaczyć ich państwo?

20170902_104644.jpg

 • Halo, TVBOT, zdobyłeś jakieś informacje?
 • Halo! Wszyscy mówią że tutaj jest bardzo pięknie ale ja nie potrafię tego ocenić. Państwo Polaków jest położone w malowniczej górskiej okolicy skąd rozciąga się cudowny widok na morze jońskie, wyspy diapandyjskie i kontynent.
 • Czy polskie państwo ma dostęp do morza? Mają swoją plażę?
 • Tak, wygląda na to że kupili spory kawałek ziemi.
 • Masz jakieś informacje jak żyją? Co kupują?
 • Nom, poruszają się po wyspie ale nie kupują żywności. Są tak zorganizowani, że produkują ją sami. Mają wielki ogród i tunele foliowe, produkują warzywa przez cały rok, sami też pieką pieczywo. Podobno wykopali studnię głębinową i nie korzystają z wodociągu.

20170902_193823.jpg

 • To niesamowite. A co z energią?
 • Produkują sami bardzo dużo energii, wykorzystują słońce i wiatr więc w tym klimacie nie mają z energią problemu przez cały rok. Zastanawia mnie tylko na co zużywają tak wielką ilość energii...
 • To zapewne ma związek z kryptowalutami, czyli nasze podejrzenia są słuszne. Nie wiemy tylko czy ta grupa dalej korzysta ze Steemit czy może stworzyła własną platformę blockchain. Może w tych namiotach foliowych jest jakaś zagadka?
 • W namiotach najprawdopodobniej są warzywa. Odebrałem jednak sygnały że być może mają też poletko konopi indyjskiej ale nie mogę tego potwierdzić. Na pewno produkują piwo, wino i grecki bimber.
 • A co z mięsem? Są wegeterianami?
 • Jedzą mięso, mają sporo zwierząt domowych, również mlecznych. Oprócz tego otwarli ogród zoologiczny dostępny dla turystów, zebrali sporo ptactwa, gadów i płazów. W miejscowym szpitalu dowiedziałem się że posiadają także swój bank krwi.

20170313_154734.jpg

 • Czyli są na prawdę zorganizowani. A jak spędzają dzień oprócz prac gospodarskich?
 • Głównie słuchają muzyki i piszą: artykuły, książki, piosenki i musicale. Nie mogę się dowiedzieć więcej szczegółów bo mają kilka swoich bardzo dobrych botów które mnie namierzyły.
 • Dziękujemy TVBOT, będziemy w kontakcie.

Drodzy Państwo słyszeliście sami, polska grupa internautów radzi sobie doskonale w swoim państwie i są samowystarczalni. Wiemy również, że do tej grupy należą ludzie z różnych sfer i z różnym wykształceniem. Są tam artyści, muzycy ale i lekarze, pisarze, poeci, historycy, informatycy, programiści, mówi się też o weterynarzu i dietetyku.

business-3159208_1280.jpg
źródło: pixabay.com

Społeczność cały czas się powiększa, z każdym dniem odnotowuje się na Korfu coraz większą ilość camperów i przyczep campingowych.
Dziękujemy Państwu za uwagę, mamy wielką nadzieję, że w kolejnym specjalnym wydaniu Wiadomości uda nam się przekazać Państwu więcej szczegółów na ten temat.

Wpis zgłaszam do konkursu Tematy Tygodnia #16, temat nr 3