Promocja Hive w socjal mediach.

Każdy z nas ma jakieś sosziale (ja ostatnio o jedno konto mniej), może warto byoby wspomnieć o Hive, albo wrzucić jakiś link do artykułu czym jest Hive. Warto, bo inaczej inni zrobią to za nas.
Źródło: https://hive.blog/hive-167922/@jocieprosza/time-to-get-to-work-czas-sie-wziac-do-roboty

Czy na pewno inni to zrobią za nas? Trudno wyczuć, skoro nie zrobili tego do tej pory.

Napiszę parę moich przemyśleń w tym temacie i ciekawa jestem Waszego zdania.
Jako pierwszy przykład podam stronę, którą prowadzę od 2 lat na fb, "Hive dla opornych".
Co słychać na tej stronie? Niestety raczej niewiele albo nic.

image.png

A miało być tak pięknie ;)

Wielu z nas ma profil na Fb, wielu z nas ma tam swój fanpage... Pomyślcie ile w sumie mamy znajomych i obserwujących? Bo przecież istnieje jakieś prawdopodobieństwo, że część z nich zainteresuje się Steem Hive, że zechce tutaj publikować...
Źródło: https://hive.blog/polish/@grecki-bazar-ewy/projekt-promocji-naszego-polish-i-steem-na-fb-steem-dla-opornych

Interakcji jest bardzo mało podczas gdy sam projekt wzbudził spory entuzjazm kiedy go ogłosiłam.

Na profilu zebrałam sporo poradników, prace konkursowe projektu pl-publikacje, pokazałam większość polskich tagów, zorganizowałam zewnętrzny konkurs na który dostałam nawet dofinansowanie, udostępniłam sporo postów z profilu "Pl-Travelfeed" na fb, napisałam wzmiankę o sobie podczas gdy nikt inny na to się nie zdecydował.

image.png

Co mam robić dalej? Nie wiem... zwłaszcza że projekt zaczynaliśmy w 3 osoby a już od dawna zostałam z nim sama.

image.png

Podobna sytuacja jest na profilu "Pl-Travelfeed i pozwolę sobie dodać screena w dobrej wierze, bo może nasi podróżnicy i inne pszczółki nie wiedzą o tym profilu i chętnie tam zajrzą.

image.png

Możliwe, że coś robię źle ale bez niczyjej pomocy pomysłów zaczyna mi brakować.

image.png

PS. 1) Jeśli masz pomysły na promocję Steem Hive i #polish na FB, zapraszam do komentarzy albo na priv.
PS. 2) Chcesz przedstawić się na stronie "Steem Hive dla opornych" i promować swojego bloga? Napisz komentarz albo odezwij się do mnie na Steem Hive chat.
PS. 3) Masz swoją stronę na FB i chcesz promować Steem Hive? Skontaktuj się ze mną albo zostaw komentarz pod tym wpisem.

W związku z całą sytuacją wniosek nasuwa się sam - nie ma mowy o interakcjach poza Hive, skoro nie ma ich na samym Hive.
Wpisów jest mało, komentarzy jak na lekarstwo a z głosowaniem też różnie bywa. Są konta, gdzie siła głosu jest poniżej poziomu (poniżej 80%) a są i takie, gdzie siła głosu jest bliska 100% od dłuższego czasu (czyli kasa się marnuje).

Zwróciłam jeszcze uwagę na inną sprawę, otóż zdarza się, że wpisy po polsku nie mają tagu #polish i w związku z tym są na #polish niewidoczne a chętnie bym zagłosowała. Jeśli publikujecie w społecznościach nie zapominajcie proszę o naszym polskim tagu bo ruchu na nim mało i uważam że to wielka szkoda.

Więc co będzie z promocją Hive na socjalach?
Jeśli się nie zbierzemy do kupy to pewnie nic. Ale uważam że powinniśmy zacząć od #polish, bo jeśli tutaj nie ma interakcji to i tam ich nie będzie.

Dobre to dla hive, ale osobiście wolałbym aby hive nie stało się czymś co ma zastąpić facebooka. Do tego jest lepsza zdecentralizowana federacja, diaspora, mastodon. Hive jednak powinien trzymać jakiś poziom.
Źródło: komentarz @dotevo

Popieram w 100% ten komentarz, ale czy na #polish będzie znowu tak jak kiedyś? To zależy tylko od nas.

Dlaczego ludzie odchodzą z Hive pod różnymi pretekstami a nadal są aktywni na swoich profilach na fb?
Myślę że chodzi właśnie o interakcje. Dostając kilkadziesiąt lików i serduszek tudzież co najmniej kilkanaście komentarzy i udostępnień czują się bardziej docenieni niż tutaj.

Ja się nie czaję ani nie wstydzę pokazać na swoim profilu na fb, że jestem polską pszczółką ;) Podałam że pracuję na Hive, bo przecież spędzam tutaj sporo czasu a i sama promocja jest dla mnie ważna.

image.png

Przy okazji wrzucam linka do pokoju na polskim kanale chatu, utworzonym do promocji wpisów bo tam też jest pustawo.
https://openhive.chat/channel/polish-postpromotion

Czekam na Wasze komentarze i pozdrawiam cieplutko :)